Konkurs wniosków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży 2025 otwarty!
W ramach Funduszu można realizować polsko-litewskie projekty młodzieżowe
W ramach Funduszu można realizować polsko-litewskie projekty młodzieżowe: wymiany młodzieżowe, szkolenia, seminaria, wizyty studyjne, spotkania, konferencje lub projekty informacyjne. Zapraszamy do składania wniosków.
Głównym celem projektów jest zachęcenie polskiej i litewskiej młodzieży oraz osób zaangażowanych w pracę z nią, do podjęcia wspólnych działań, które umożliwią nawiązanie przyjaznych stosunków, poznawanie wspólnych korzeni, pokonywanie uprzedzeń i stereotypów w postrzeganiu wspólnej historii oraz we współczesnych relacjach.
KTO MOŻE ZŁOŻYĆ WNIOSEK?
Wnioski o dofinansowanie projektów mogą składać organizacje pozarządowe, instytucje oświatowe i publiczne (z wyłączeniem podmiotów komercyjnych), których działalność skierowana jest do młodzieży. Uczestnikami projektów, oprócz młodzieży, mogą być również osoby pracujące z tą grupą wiekową.
Polskie organizacje powinny występować o dofinansowanie do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, litewskie – do Departamentu ds. Młodzieży przy Ministerstwie Opieki Socjalnej i Pracy na Litwie.
PRIORYTETY 2025
W roku 2025 priorytety Funduszu to:
- Propagowanie polsko-litewskiego dziedzictwa historyczno-kulturowego oraz dialogu na rzecz współpracy, tolerancji, otwartości, lepszego zrozumienia i poznania się pomiędzy młodzieżą polską i litewską.
- Popularyzacja niematerialnego dziedzictwa kulturowego oraz miejsc w Polsce i na Litwie wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
- Wspieranie zainteresowania młodzieży polskiej i litewskiej historią obu narodów.
- Promowanie wolontariatu wśród młodzieży.
- Promowanie wiedzy na temat zagrożeń dezinformacją w mediach społecznościowych i w Internecie.
Projekt składany w ramach konkursu wniosków, musi opierać się na jednym, wybranym przez wnioskodawcę, priorytecie.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad konkursu dostępne są w zakładce Zasady formalne.
REALIZACJA PROJEKTÓW
Projekty, które otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu 2025 muszą zostać zrealizowane pomiędzy 1 kwietnia a 31 października 2025 roku.
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:
Projekty należy składać w systemie Online. Wszystkie załączniki należy przesłać na adres: bilateralne@frse.org.pl, podając w tytule numer wniosku.
Wnioski będzie można składać do 31 stycznia 2025 r. godz. 23:59
Wyniki konkursu będą znane w marcu 2025.
ZASADY KONKURSU